Levent Nazifoğlu, Dursun Özbek’e tepki gösterdi!

Levent Nazifoğlu, Dursun Özbek’e tepki gösterdi!

 

Galatasaray’ın eski yöneticilerinden Levent Nazifoğlu, Galatasaray’ın bu seneki transfer politikasını değerlendirerek, Dursun Özbek ve yönetime büyük eleştiriler yaptı.

Galatasaray’ın eski yöneticisi Levent Nazifoğlu, Wesley Sneijder’in takımdan gönderilmesi ve yapılan transferler hakkında çok sert konuştu.

Mackolik Radyo’da Ufuk Kaan Karacan’a açıklamalarda bulunan Levent Nazifoğlu, Galatasaray yönetimini “yetersiz” bulduğunu söyledi.

Levent Nazifoğlu, Wesley Sneijder’in sözleşmesinin feshedilmesi ile ilgili olarak “Sneijder süreci böyle bitmemeliydi. Bu yönetim bütün krizleri çok kötü yönetti. Bu da kendisine yakışır bir şekilde sonlandı.” ifadelerini kullandı.

Levent Nazifoğlu ayrıca, “Ben görevde olsaydım Sneijder ile bir kriz yaşanmazdı. Olmadı zaten. Sneijder problemli bir oyuncu. Ama problemli oyuncuyu yönetmek asıl yöneticilik işi. Biz devamlı akıl oyunları oynuyorduk Sneijder’le. Onu yönetmek çok zevkli bir işti. Biz onu düğün dernekle yollamalıydık.” dedi.

Igor Tudor, büyük takım yönetemez

Levent Nazifoğlu, Igor Tudor’un büyük takım yönetmekte tecrübesiz bir isim olduğunu ve yıldız oyuncularla teknik direktörlerin asla karşı karşıya gelmemesi gerektiğini dile getirdi.

Levent Nazifoğlu, “Igor Tudor büyük bir takımda oynamış ama büyük bir takımı yönetmemiş. Ancak olayları yaşadıktan sonra bilebiliyor. Yıldızları yönetme konusunda acemi bir hoca. Siz futbolcularla hocayı karşı karşıya getirirseniz soyunma odasındaki kavgayı ayırmaya girmek zorunda kalırsınız. Bunu hepimizin hayran olduğu Fatih hoca bile artık yapamıyor. Neler olduğunu görüyorsunuz. Bir şey olursa hoca raporu yazıcak yönetime verecek. Yapılması gereken bir şey varsa yönetim yapacak.” diye konuştu.

Ben de Igor ile devam ederdim

Östersunds yenilgisi sonrasında Igor Tudor’un gönderilmemesinin doğru olacağını söyleyen Levent Nazifoğlu, “Ben de olsam Tudor ile göreve devam ederdim. Ama Tudor yönetime Sneijder varsa ben yokum dedi. Bana bunu demiş olsaydı ona teşekkür edip yollardım. Alınacak oyuncuları tabii ki hocaya danışmak lazım. Ama var olan değerleri istemeyen hocayla çalışmak zor. Biz Reikerink’i de Tudor’u da maliyeti az oldukları için göreve getirdik. Ama hocaya para vermiyorsunuz kendisini kanıtlamamış oyunculara yıldız parası verip tezat oluşturuyorsunuz.” dedi.

Her şeyin başı Mehmet Özbek

Galatasaray yönetimindeki yöneticilerin kulübün idaresine karışmamasını da eleştiren Levent Nazifoğlu, “Temel sorun şu. Yönetim son derece yetersiz. Yönetim kurulundaki kişilerin hiçbir şeyden haberi olmuyor. Onlar için yönetim kurulunda olmak yeterli bir kıstas oluyor. Buradaki problem bu. Galatasaray yönetiminin yönetime hiçbir katkısı olmuyor. Her şey Galatasaray’daki futbol aklı Mehmet Özbek’ten geçiyor.” dedi.

Galatasaray yönetiminin planının olmadığının altını çizen Levent Nazifoğlu, “Galatasaray’da şu an reflekslerle hareket ediliyor. Benim dönemimde de bu böyleydi. Ben bunların bir çoğunu engelledim. Bir çok yerde de bu başarıyı gösteremedim. Olay geliyordu geliyordu. Benim reddimden sonra başkan tarafından geliyordu. Başkan tarafından geldikten sonra olayı engelleyecek pek durumunuz kalmıyor.” diye konuştu.

Dembele ile Florya’da anlaşmıştık

Levent Nazifoğlu, görevde olduğu süreçte yapılan transferlerin bir kısmının onayı dahilinde bir kısmının da karşı çıkmasına rağmen yapıldığını söyledi.

Levent Nazifoğlu, transferleri şöyle anlattı;

“Dembele ile biz Florya’da anlaşma yapmıştık. Onu almış olsaydık çok büyük bir kazanç sağlayacaktık. Mesela orada çok fazla diretebilirdim. Mesela orada istifa edebilirdim.”

“Eren Derdiyok, Ahmet Çalık, Tolga Ciğerci ve Serdar Aziz’de benim onayım var. Ama bu oyunculara ödenen bonservislere ben karışmadım. Ben daha fazla pazarlık yapılmasını isteyebilirdim.”

“Cavanda’nın Sigthorsson’un ve De Jong’un transferinde scout ekibi ve biz transferlere onay vermedik. Ama başkanın devreye girmesiyle transferler yapıldı.”

“Başkan geçen sene transferde çok büyük hatalar yaptığını söyledi. Burada Alp Yalman ve ben ayrıldım. Ama bu hataları yapan iki kişi orada duruyor. Başkan ve kardeşi hala görev başında.”

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir